Stipendijní nabídka organizace DAAD

Stipendijní nabídka organizace DAAD (Německá akademická výměnná služba) pro Českou republiku na akademický rok 2025-2026:

14. 10. 2024 – deadline pro odevzdání přihlášek na Studijní stipendia pro umělce v oboru SCÉNICKÉ UMĚNÍ

11. 11. 2024 – deadline pro odevzdání přihlášek na Studijní stipendia pro umělce v oboru VÝTVARNÉ UMĚNÍ, DESIGN A FILM

15. 11. 2024 – deadline pro odevzdání přihlášek na následující stipendia do Německa:

• pro studenty a absolventy:

Studijní stipendia – magisterské studium pro všechny vědní obory

• pro absolventy a doktorandy:

Výzkumná stipendia v rámci doktorátu s dvojím vedením/v rámci Cotutelle (7 měsíců-2 roky)

• pro doktorandy a postdocs:

Výzkumná stipendia do Německa (2-12 měsíců pro doktorandy, 2-6 měsíců pro postdocs)

• pro postdoktorandy a vysokoškolské učitele:

Bilaterální výměna vědců (7 dní-3 měsíce)
Výzkumné pobyty pro VŠ-učitele a vědce (1-3 měsíce)
Pobyty pro VŠ-učitele v oblastech umění a architektura (1-3 měsíce)

• pro bývalé stipendisty:

Nová pozvání pro bývalé stipendisty (1-3 měsíce)

1. 12. 2024 – deadline pro odevzdání přihlášek na Letní kurzy v Německu pro zahraniční studenty (3-4 týdny)

DALŠÍ STIPENDIA DO NĚMECKA

ERA Fellowships Green Hydrogen – nejbližší uzávěrka podávání přihlášek pro magisterské studenty už 5. 11. 2024

Konrad Zuse Schols of Artificial Intelligence

Graduate Schools Scholarship Programme

Interaktivní leták se stipendijními programy DAAD pro ČR na akademický rok 2025-2026 naleznete zde.