Máte bakalářku nebo diplomku a životním prostředí? Czech Envi Thesis vyhlašuje šestý ročník!

Celostátní soutěž Czech Envi Thesis o nejlepšího studenta či studentku v oblasti životního prostředí vyhlásila šestý ročník. Soutěž pořádaná Institutem pro ekonomickou a ekologickou politiku (IEEP) na Fakultě sociálně ekonomické Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem (FSE UJEP) hledá nejtalentovanější studenty bojující za ochranu přírody napříč vysokými školami v České republice.

V minulých ročnících vyhrály práce věnující se plýtvání potravin v českých domácnostech, greenwashingu, environmentálnímu žalu, ale i třídění odpadu.

Že se nemají čeho bát ani studenti z UJEP, dokázal loni zástupce fakulty sociálně ekonomické Jakub Drdla, který získal druhé místo,“ ohlíží se za minulým ročníkem jeho organizátor Jan Macháč z FSE UJEP. Jakub byl jedním ze dvou studentů, kteří v soutěži zastupovali právě FSE UJEP. Do finále ho dostala jeho práce věnující se postojům dětí ve vztahu k přírodě blízkým opatřením ve městě. Těsně za stupni vítězů zůstala Michaela Miklasová z FSE UJEP s prací o bikesharingu v Ústí nad Labem.

Finalisté v soutěži ukazují světu svá témata, aby nezůstala v šuplíku. Kromě finanční odměny jsou s nimi natáčeny podcasty a mají možnost absolvovat mediální školení zajišťované hlavním partnerem, kterým je Vodafone Czech Republic, a. s. Soutěž podporují také Ministerstvo životního prostředí, Business Leaders Forum a Nadační fond Severočeská voda.

Přihlášky jsou otevřené všem, kteří od října 2023 do konce září 2024 obhájí svou bakalářskou nebo diplomovou práci zabývající se životním prostředím ze společenskovědního pohledu. Přihlásit se lze do 30. září 2024 na webu soutěže www.czechenvithesis.cz.

Finalisté minulého ročníku, vítězka Jana Spurná z Univerzity Karlovy uprostřed, Jakub Drdla z FSE vpravo; zdroj: archiv Czech Envi Thesis